ProMilieu® APIS

je fermentovaný bylinný extrakt s kulturami kyseliny mléčné určený k přírodní přirozené hygieně a ošetřování úlů a jejich okolí.

Jeho základem jsou byliny fermentované pomocí efektivních mikroorganismů (vše bez GMO). Slouží k opětnému nastolení mikrobiologické rovnováhy. Během kvašení speciálně vybraných ekologicky kontrolovaných bylin s přirozeně se vyskytujícími mléčnými kulturami vzniká pH hodnota kolem 3,5. Tato nízká pH-hodnota brání rozvoji patogenních zárodků a stabilizuje přirozenou mikrobiologickou rovnováhu včelstva.

Vždy je užitečné přímo v bezprostřední blízkosti včel rozprášit ProMilieu® APIS i na rostliny, úly, včelíny, koše ...atd. ProMilieu® APIS obsahuje dostatečné množství kyseliny a navíc posiluje imunitní systém včelstva. Včely přijímají APIS také a tím ošetřují zároveň i svůj střevní systém. Pomocí produktu APIS se stávají včely vitálnější a odolné proti napadnutí varoázou /roztočem/. Roztoč nemá rád „okyselenou krev“ včelek a raději je nechá „v klidu“… ProMilieu® APIS rovněž působí proti plísním a jiným škodlivým baktériím jemným biologickým způsobem.

Ošetřování a zkušenosti:

ProMilieu® APIS je tekutý koncentrát, který se musí ředit s vodou. V zásadě se doporučuje rozstříkat ProMilieu® APIS nejen na úly, dovnitř úlů, ale také v bezprostředním okolí úlů, pár kapek se také nalije do napajedel - kde si potom povšimněte, že se tam přilétávají včely napít mnohem raději, než kamkoliv jinam. Včelaři, kteří začali používat APIS zjišťují, že jejich včely jsou podstatně odolnější vůči nejrůznějším onemocněním. Referují, že i když se jejich včelstvo nachází v oblasti napadené nemocemi jako nosemová nákaza nebo zvápenatění plodu, jsou jejich včelstva proti těmto nemocem odolná a neonemocní.

Zejména se ošetřuje leták a česlo: V ranních hodinách (pokud možno co nejdříve) postříkat roztokem (50% P.M.A. + 50% vody). Včely si tak „očistí nohy“ dřív, než se dostanou do úlu.

Doporučuje se také každý týden vyměnit česnové vložky – tyto se dobře umyjí vodou, vysuší v troubě při teplotě 200°C a nakonec na 24 hodiny namočí do roztoku APISU /50% APIS + 50% voda/

Místo vykuřování: Včely v průběhu práce stříkat velmi jemně směsí ProMilieu® APIS /50% + 50% vody/. Hodnota pH 3,5 má očistný účinek a pro patogenní látky nebo organismy se zde nenajdou životní podmínky.

Spotřeba : 30 ml ProMilieu® APIS na ošetření jednoho úlu. Postřik doporučujeme ~ jednou týdně. Četnost použití záleží na stavu vašich včelstev.

Pro 50 úlů dostačuje 1 litr ProMilieu® APIS a 1 litr vody.
(Doporučujeme jen kvalitní, pokud možno energetizovanou vodu.)

Balení :1 litr, 5 litrů

ProMilieu® APIS byl povolen Ústavem pro kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv v Brně, je zapsaný do seznamu veterinárních přípravků dne 18.06.2010 pod č.128-10/c

Pomozte včelám bez další chemie a zlepšete jejich zdravotní stav PŘIROZENOU cestou!